урок читання

  • Друк

Тема:  Ганна Чубач «У лісочку на пеньочку»

Мета:  ознайомити учнів з творчістю Г. Чубач,

продовжувати формувати вміння виразно читати поетичні твори ;

              розвивати вміння формулювати оцінні судження, поповнювати словниковий запас учнів,

розвивати уяву, фантазію учнів, учити помічати незвичайне у звичайних природних явищах;

               виховувати почуття поваги до чужої праці.

Обладнання: підручник, картки із завданнями, сигнальні картки,

авторська презентація «Ганна Чубач «У лісочку на пеньочку»», ноутбук, проектор.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форма проведення: урок-телепередача.

Хід уроку:

  • Організація класу
    • Привітання  (слайд 1)

Холодно зараз в лісах і лугах.

Холодно зайцям, лисичкам, птахам.     

           Затишно й тепло в класі у нас,

           Гостей вітає наш дружній клас.

1.2.Презинтація уроку

- Сьогодні ви станете активними учасниками телепередачі

 «У лісочку на пеньочку»   ( слайд 2)

           1.3. Очікування

2. Вивчення нового матеріалу.

          2.1. Рубрика «Вправні язички» . Мовна розминка. ( слайд 3)

-Наші зйомки будуть активними і для цього давайте розбудемо наші язички і прочитаємо чистомовку

( слайд 4) Ла-ла-ла –

В хаті нірка є мала.

Ве-ве-ве –

Хто сіренький там живе?

Ир-ир-ир –

Той, хто дуже любить сир.

Ір-ір-ір –

І папір гризе до дір

2.2. Рубрика «Цікавинка» ( слайд 5)

- Наші кореспонденти активно готувались до зйомок телепередачі і раді представити  підготовлену інформацію

(Виступ кореспондентів)

2.2.1. Біографічна довідка ( слайд6 ) 

- Ганна Чубач дуже хотіла побувати на зйомках нашої передачі, але вона дуже зайнята тому передала вам відеоролик-звернення .

Прошу вашої уваги

2.2.2.Відео та аудіо звернення (гіперпосилання)

2.3. Рубрика «Відгадай і розкажи» ( слайд 7 )

( Кореспонденти читають загадки)

       ( слайд 8)                         Ніч...Злодюжка довгохвоста

До коморо ходить в гості.

Хвать торбинку із зерном-

         І в шпаринку шасть бігом (мишка)

       ( слайд 9 )                         Сірі крильця в нього є,

                                                Дзьобом зернятка клює,

Проспівав нам: чив-чив-чив;

Зїв зерно – і полетів (горобець)

2.4. Гра «Передбачення». Вправа «Мікрофон» ( слайд 10)

( Кореспонденти )

- Де можуть зустрітися горобець та миша?

- Якими героями можуть бути ці звірята у художніх творах?

-У творах якого жанру можуть зустрітися такі герої?

2.5. Ознайомлення з твором Г. Чубач «У лісочку на пеньочку».

2.5.1. Евристична бесіда.

- Наша телепередача є інформаційною, творчою та навчальною, тому я пропоную всім учасникам зйомок познайомитись їз віршем Ганни Чубач

«У лісочку на пеньочку». І напевно ви здогадалися хто є героями цього твору

2.5.2. Рубрика «Читайлики» ( слайд 11 )

2.5.2.1. Постановка націлюючого питання.

- Що робила мишка? (інтерв’ю)

2.5.2.2. Первинне  зразкове читання твору вчителем.

2.5.2.3.Рубрика «Словничок».Словникова робота( слайд 12)

                    Виточка, заздрити, зажурилась.

2.5.3. Рубрика «Відлуння» ( слайд 13)

Гірко

пеньочку

заздрісно

розірвали

зажурилася

весело

настрій

загубило

крильцями

сріблиночка

  • - Прочитайте лише дієслова.
  • - А тепер лише слова з м’якими  приголосними.

2.5.4.Читання вірша учнями

2.5.5.Рубрика «Поміркуємо» ( слайд 14)

          Бесіда за змістом прочитаного.

- Продовжіть міркування

- Спочатку мишка вишивала для синочка весело, тому що…

- Чому настрій мишки змінюється?

2.6. Рубрика «Музична пауза». Фізхвилинка ( слайд 15 )

2.7.Рубрика «Ланцюжкова » ( слайд16 )

- Я пропонує прочитати вірш ланцюжком по одному рядочку

2.8. Рубрика «Дружня» ( слайд17 )

2.8.2. Вибіркове читання. Робота в парах

Група № 1

Хто прилетів і заздрісно дивився на сорочку?

________________________________________________________

Група №2

Що зробили горобці, коли почали битися?

_________________________________________________________

Група №3

Як відреагувала мишка, на збитки, які зробили горобці?

__________________________________________________________

2.8.3. Складання речень. Робота в групах

У лісочку на пеньочку мишка вишивала сорочку.

Сіра мишка для свого синочка вишивала сорочку.

Ниточка-сріблиночка та із павутиночки.

Голочка із гілочки тихої ялиночки.

Вишивала і співала, бо хороший настрій мала.

Горобці злетілися, на пеньочок сіли.

На вишиту сорочку заздрісно дивились.

А коли втомилися, то взялися весело між собою битися.

Загубили голочку, розірвали ниточку.

Миша зажурилася, заридала гірко.

Синочок без сорочки заховався в нірку.

3. Підсумок уроку. Опитування залу

3.1. Інтерв’ю( слайд 18)

3.2. Гра «Так чи ні» ( слайд 19-27 )

3.3. Підсумок очікувань

4. Оцінювання

5. Домашнє завдання ( слайд 29)