Художній образ. Платон Воронько
- Деталі
- Створено: Вівторок, 21 березня 2017, 18:27
- Останнє оновлення: Вівторок, 21 березня 2017, 18:27
- Перегляди: 380
Художній образ. Платон Воронько
"У лісі є зелена хатина"
Мета: вдосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати естетичний смак.
Хід уроку
- Організаційний момент
- Мовленнєва розминка
- Вправи для розвитку дихання
- «Задми свічку»;
- « Понюхай квіточку »;
- « Пий чай із блюдця »;
- « Подми на кульбабку »;
- «Насос»;
- « Годинник ».
- Читання скоромовки «дощиком»
Діти читають хором:
- накрапає дощ (тихо);
- дощ сильнішає (голосніше);
- злива (голосно);
- дощ слабшає (тихіше);
- дощ припинився (читання припиняється).
Скрекоче сорока сороці:
— А я у сорочій сорочці!
Сорока сороці скрекоче:
— А в мене яєчко сороче!
О. Орач
- Робота над чистомовкою Ку-ку-ку, ку-ку-ку!
Сидить пташка на сучку!
Ки-ки-ки, ки-ки-ки!
Посадили огірки!
Ко-ко-ко, ко-ко-ко!
Люблю свіже молоко!
- Перевірка домашнього завдання Гра «Хто краще?»
Конкурс на краще виразне читання вірша.
- Мотивація навчальної діяльності.
— Відгадайте загадку.
• Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну. (Ведмідь)
— Сьогодні ми прочитаємо вірш про ведмедів, автором якого є Платон Воронько.
У. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
- Виразне читання вірша П. Воронька «В лісі є зелена хата» вчителем (с. 75)
— Хто живе в лісовій зеленій хаті?
- Словникова робота
- Довідкове бюро.
Вереда — вередлива людина; той, хто вередує.
Кошівка — те саме, що кошик.
- Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем. Поснулинабрида
шепочеведмежата найменшийв кошівці
— Прочитайте слова здивовано; сердито; байдуже. Фізкультхвилинка
- Читання вірша учнями
— З якою інтонацією слід читати слова ведмедиці? (Заспокійливо, ласкаво)
— Ведмежати? (Роздратовано, вередуючи)
- Гра «Торнадо»
— Починайте читати повільно, поступово збільшуючи швидкість читання.
— Яким ви уявляєте синка-ведмедика?
— Якою — його маму?
— Як поетові вдалося створити такі художні образи?
- Гра «Читає Незнайко»
Учитель читає вірш, навмисне припускаючись помилок. Учні мають помітити їх і виправити.
В лісі є красива (зелена) хата,
Там поснули ведмежата,
А найменший — вереда,
Любій (сивій) мамі набрида.
Каже: «Я не хочу спати,
Утечу мерщій (вночі) із хати,
Коли меду не даси,
Риби, масла (сала), ковбаси!»
- Робота за ілюстрацією
— Розгляньте малюнок.
— Кого на ньому зобразив художник?
— Розкажіть, якою є ведмедиця; вередливе ведмежа?
- Підсумок уроку
— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто є його автором?
- Домашнє завдання Виразно читати вірш.