Сили Види сил

  • Друк

Тема: Підсумково-узагальнюючий урок з теми «Сили. Види сил.»

Мета:

навчальна: узагальнення та систематизація знань з теми  «Сили. Види сил.», вміння застосовувати одержані знання під час пояснення фізичних явищ та розв'язування задач, виконання практичних завдань;

розвиваюча: розвивати уяву, увагу, пам'ять, логічне та фізичне мислення;

виховна: залучення до нових форм роботи і виховування вміння орієнтуватись у нестандартних ситуаціях; формувати науковий світогляд.

Обладнання: різнорівневі картки, дерев'яний брусок, дерев'яна лінійка,  штатив, динамометр , дерев'янна  планка, набір  важків  по  100 гр з  двома  гачками.

Тип уроку: урок узагальнення й систематизація знань.

Форма проведення: урок-гра.

Структура уроку

  1. Організаційний етап.
  2. Мотивація. Оголошення теми, мети уроку.
  3. Актуалізація опорних знань. Бліц – турнір.
  4. Експериментальний  турнір.
  5. Розв’язування задач.

VІ. Підсумки уроку. Рефлексі.

VІІ. Домашнє завдання.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

ІІ. Мотивація. Оголошення теми, мети уроку.

Ми вивчили тему «Сили. Види сил.»  сьогодні ми узагальнимо свої знання з даної теми і зробимо це у формі гри.

ІІІ. Актуалізація опорних знань та способів дії

Бліц-турнір

  1. Що  необхідно  для  того, щоб  тіло  змінило  свою  швидкість?
  2. Що  таке  сила?
  3. Від  чого  залежить  результат  дії  сили?
  4. Як  називаються  величини, що  характеризуються  числовим  значенням  і  напрямом?
  5. Які  сили  ви  знаєте?
  6. В  яких  одиницях  вимірюється  сила?
  7. Яким  приладом  вимірюють  силу?
  8. Якою  буквою  позначають  силу?
  9. Коли  тіло  перебуває  в  стані  спокою  чи  рівномірного  прямолінійного  руху?
  10. Чи  можете  ви  назвати  хоч  один  приклад, коли  в  земних  умовах  на  тіло  не  діє  жодна  сила?
  11. Яка  сила  діє  на  Землі  завжди?
  12. Як  рухатиметься  тіло,  якщо  на  нього  одразу  діятимуть  кілька  сил?
  13. Що  таке  рівнодійна  сила?
  14. Що  таке  g  і  чому  воно  рівне?
  15. Що  таке  деформація?
  16. Які  види  деформації  ви  знаєте?
  17. Для  яких  деформацій  справедливий  закон  Гука?
  18. Що  таке  реакція  опори?
  19. Коли  справедливий  закон  Гука?
  20. Які  є  види  сили  тертя?
  21. Коли  виникає  сила  тертя  спокою?
  22. Коли  виникає  сила  тертя  ковзання?
  23. Коли  виникає  сила  тертя  кочення?
  24. Яка  сила  тертя  меньша  ковзання  чи  кочення?
  25. Що  таке  сила  опору  середовища?
  26. Назвати  приклади  коли  сила  тертя  корисна.
  27. Назвати  приклади  коли  сила  тертя  шкідлива.

IV.    Експериментальний  турнір. (Робота  в  парах)

  1. Визначити  прискорення  вільного  падіння.
  2. Визначити  коефіцієнт  жорсткості  пружини  динамометра.
  3. Визначити  коефіцієнт  тертя  ковзання.

V. Розв’язування задач.

Яка  сила  діє  на  мідну  кулю  об’ємом  100 см3

При  розтягуванні  пружини  на 5 см виникає  сила  пружності  120 Н.   Яка  сила  пружності  виникне  при  розтягуванні  пружини  на  10 см.

З  якою  найменшою  силою  треба  тягнути  стальні  санки  масою  50 кг  по  льоду.

VІ. Підсумки уроку. Рефлексія.

(Підраховуються бали, отримані учнями)

  1. Про що ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
  2. Що вам сподобалося на уроці?
  3. Про що ви ще хотіли б дізнатися з даної теми?

VІІ. Домашнє завдання.

Повторити §          .