Математика

  • Друк

Тема. Письмова нумерація чисел 11-20. Записування чисел під диктовку. Порівняння чисел. Задачі на знаходження невідомого доданка.

Мета: формувати вміння позначати числа другого десятка цифрами. Закріплювати вміння записувати числа другого десятка. Вправляти у розв’язанні задач на знаходження невідомого доданка. Розвивати вміння порівнювати числа межах 20, кмітливість, увагу, логічне мислення. Виховувати старанність, працьовитість.

Обладнання: демонстраційний матеріал, картки, презентація до уроку.

                                           Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Встали, діти,

Повернулись,

Із гостями привітались.

Усміхнулись

І до мене повернулись

А тепер тихенько сіли.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

(У кожної дитини лежать на парті числа від 10 до 20)

1. Усна лічба.

- Лічба від 11 до 20 (хором)

- Ланцюжком (у зворотньому порядку)

- Назвіть сусідів числа 11 (10, 12), 14 (13, 15), 17(16, 18).

- Назвіть попереднє число 15 (14), 20 (19).

- Назвіть наступне число 19 (20), 16 (17), 10 (11).

2. Математичний диктант.

( Вчитель нагадує про каліграфію письма.

Зошит свій я відкриваю.

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно не зігнусь.

Буду я писати гарно.

До роботи я берусь.)

Записати число у якому:

-1дес.2од.;     1дес.9од.;   1дес.4од.;

-перший доданок 8, другий – 4, чому дорівнює сума?

-9 зменшити на 3

Подивіться на дошку і перевірте чи правильно ви написали числа.      Підніміть сигнальні картки зеленого кольору в кого завдання виконано правильно. Червоного в кого є помилки.

3. Робота в групах.

Вчитель нагадує про правила роботи в групі.

(Завдання на блакитних карточках)

Розв'язавши приклади діти знаходять ключову цифру і відповідну їй букву та шикуються в порядку зростання чисел.

III. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. 1.Робота з підручником (с.94)

Запис чисел до нумераційної таблиці.

Учитель роздає картки з нумераційними таблицями. Читає числа, а діти самостійно вписують ці числа в таблицю.

Один учень виконує це завдання біля дошки.

-Ми з вами гарно попрацювали, давайте трішки відпочинемо.

2. Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти,

(Встати і вийти з-за парти)

Треба трохи відпочити.

(Потягування)

Руки вгору, руки вниз,

(Ходьба на місці)

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири кроки.

(Підняти руки, потягнути спину назад)

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, дітки, кілька раз.

(Поплескати у долоні)

За роботу – все гаразд.

3 .Творча робота над задачею.

-Діти давайте пригадаємо з яких частин складається задача.

Учитель читає умову задачі

-Про що йдеться в задачі? (про груші)

- Скільки було груш? (5)

-Скільки поклали? (?)

-Скільки стало? (9)

-Що потрібно взнати ?

Учитель звертає увагу дітей на те, що відомий перший доданок і сума.

-Як знайти невідомий доданок?

-Як дізнатися, скільки груш поклали?

Висновок. Невідомий доданок знаходиться дією віднімання.

         4 .Порівняння чисел. Гра «Кого більше»:

– 12 курей чи 15 курчат;

–  20 гусят чи 13 гусей;

–  14 качок чи 19 каченят;

–  10 страусів чи 7 страусят;

–  11 корів чи 9 телят;

–  16 овець чи 15 ягнят?

     5. Робота з геометричним матеріалом.

Розгляньте малюнки.

 

-На першому малюнку знайдіть 4 трикутники, а на другому – 5 чотирикутників.

IV Підсумок уроку.

Рефлексія.

- Чи сподобались вам завдання?

- Чого ми навчилися на уроці.

- Чи складні були завдання?

- Яке завдання вам сподобалось найбільше?

- Яке завдання було найскладнішим?

- В кожного з вас на парті лежить сонечко, якщо вам урок сподобався і ви все зрозуміли намалюйте сонечку посмішку, якщо були у вас труднощі намалюйте сонечко похмуре.