Відвідувачі
170
Статті
941
Перегляди статей
264913

                                   ЗНО-2021

Особливості реєстрації на ЗНО-2021

У 2021 році ЗНОбуде відбуватися з певними змінами.

1 лютого – 1 березня реєстрація для проходження ДПА у формі ЗНО випускників закладів загальної середньої освіти, учнів професійної (професійно-технічної) освіти, студентів закладів фахової передвищої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

До 5 березня – внесення змін до реєстраційних даних.

До 30 квітня – розміщення на інформаційних сторінках учасників ЗНО запрошень-перепусток.

З 21 травня до 16 липня проводитимуться основні та додаткові сесії ЗНО.

04-30 червня – оголошення результатів ЗНО.

29 червня – 16 липня – додаткова сесія.

Обов’язкові предмети для складання ДПА у формі ЗНО:

       українська мова

       математика (завдання рівня стандарту) або математика (для тих, хто вивчає предмет на профільному рівні).

       історія України або іноземна мова

       один із навчальних предметів (за вибором).

Кожен учасник ЗНО, який має намір вступати до закладів вищої освіти, може складати тести з п’яти предметів серед 12 представлених.

Графік основної сесії ЗНО-2021:

 • 21 травня – хімія;
 • 24 травня – іспанська, німецька, французька мови;
 • 25 травня – англійська мова;
 • 28 травня – математика;
 • 1 червня – українська мова, української мова і література;
 • 4 червня – історія України;
 • 5 червня – географія;
 • 7 червня – фізика;
 • 10 червня – біологія.

Випускники закладів загальної середньої освіти, учні/студенти закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти реєструватимуться для проходження державної підсумкової атестації та ЗНО в закладі, в якому навчаються.

Випускники минулих років самостійно надсилають рекомендованим листом комплект реєстраційних документів на адресу Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Також можуть звернутися за роз’ясненням щодо особливостей реєстрації до пункту реєстрації, який знаходиться за адресою: Центр якості освіти, вул. М. Горького, 23, м. Чернівці.

Скориставшись сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру, потрібно:

     створити реєстраційну картку;

     підготувати дві фотокартки розміром 3Х4, що відповідають досягнутому віку;

     зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишається порожнім.

У разі необхідності додається:

          медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації № 086/3-О;

          копія свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності персональних даних);

          копія нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);

          заява щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, та оригінал документа, що підтверджує причину.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання. Індивідуальні конверти особам, які проходять ДПА у формі ЗНО, надсилаються за адресою навчального закладу, іншим особам – за адресою, вказаною в реєстраційній картці.

На сайті Українського центру для кожного учасника ЗНО буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та пін-кодом, указаним у ньому.

У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації (перереєстрації) особа отримає витяг із протоколу засідання регламентної комісії, у якому буде зазначена причина відмови. Усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, можна до 5 березня 2021 року. Потрібно створити нову реєстраційну картку, скориставшись сервісом «Зареєструватися», сформувати пакет документів у навчальному закладі та переслати до Івано-Франківського регіонального центру в такий самий спосіб, у який це було здійснено раніше.

Причини відмови в реєстрації:

 • ненадання документа(ів), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
 • надання недостовірної інформації;
 • відсутність або неналежне оформлення медичного висновку особою, яка в реєстраційній картці вказала необхідність створення особливих умов;
 • написання неповного тексту заяви у реєстраційній картці;
 • відсутність підпису під текстом заяви на реєстраційній картці;
 • фотокартки не відповідають встановленим вимогам;
 • відсутність списку із закладу освіти;
 • відсутність підпису керівника, не проставлено печатку, не вказано вихідний номер і дата у списку;
 • неправильно обрана категорія випускника у програмі реєстрації.
 • відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційних документів) або перереєстрації;
 • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
 • неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку.

У додатковій сесії ЗНО (під час основного періоду реєстрації з 01.02 до 01.03.2021) можуть реєструватись особи, які:

          у рік проведення ЗНО навчаються за кордоном;

          за релігійними переконаннями не можуть взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання з окремих навчальних предметів, що проводяться в певні дні;

          обрали для проходження ЗНО два навчальні предмети, тестування з яких проводиться під час основної сесії в один день;

          вказали на необхідність створення особливих (спеціальних) умов проходження зовнішнього оцінювання, що можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії;

          у період проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з окремих навчальних предметів братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах, складатимуть державні іспити, перебуватимуть за кордоном.

Щоб зареєструватись для проходження ЗНО під час додаткової сесії, окрім комплекту реєстраційних документів, необхідно надати заяву (у довільні формі) і оригінал документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основній сесії.

Розумне пристосування для проходження ЗНО

Випускники закладів загальної середньої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту молдовською / угорською / румунською / кримськотатарською мовою, належать до категорії осіб з особливими (мовними) потребами. Під час реєстрації заклад освіти додає інформацію про мову навчання таких випускників у вигляді реєстру.

Новації у ЗНО-2021

Відповідно до наказу МОН випускники, які завершують у 2021 році школу та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обрати, яке ЗНО складати: з української мови та літератури, або лише з української мови.

Для вступу на більшість спеціальностей в університетах достатньо тестування з української мови. Абітурієнти, що будуть здобувати гуманітарні знання, мають складати ЗНО з української мови та літератури.

         Випускники, які будуть складати ЗНО з української мови та літератури, отримають три оцінки: за ДПА, за ЗНО з української мови та за ЗНО з української мови та літератури (тривалість іспиту – 210 хвилин). Якщо обирається тестування лише з української мови, то учень отримає оцінку з ДПА та ЗНО з мови (тривалість іспиту – 150 хвилин).

         Якщо здобувачі повної загальної середньої освіти планують вступати до закладів вищої освіти, де одним із конкурсних предметів є математика, то вони вибирають для складання сертифікаційну роботу з математики, яка містить завдання рівня стандарту та профільного рівня.