Відвідувачі
107
Статті
1092
Перегляди статей
355384

Правила

                                      ПРОБНЕ ЗНО-2019
Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО триватиме з 8 до 31 січня 2019 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 23 березня. У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.
Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 22 березня, з інших предметів — 29 березня.                                  

                                                  ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ
Турятський навчально-виховний комплекс цінує свою репутацію серед батьків, учнів та освітян, тому вимагає виконання правил, що наведені нижче. Усі учні дотримуються єдиних правил поведінки у школі. Кожен учень зобов'язаний носити щодня шкільну форму.

                                                         Вимоги до шкільної форми:

Хлопчиків:чорний однотонний піджак, сорочка або гольф (білого чи світлого однотонного кольору), штани чорного однотонного кольору, темні туфлі.

Зміни, які допускаються взимку, розпорядженням директора, при низькій температурі:
- светр.

Зміни, які допускаються влітку, при високій температурі
- сорочка з коротким рукавом (не футболка) без піджака
- літні відкриті туфлі. Забороняється одяг із джинсових тканин.

Дівчаток: шкільна форма , чорний однотонний піджак; блузка або гольф (білого чи світлого однотонного кольору), дівчатам не одягати занадто яскравих і коротких кофточок ("топіків", "футболок"), спідниця (середньої довжини) чи штани (класичні) чорного однотонного кольору, туфлі на невисокому ходу, колготи тілесного або темного кольору (без прикрас).

Зміни, які допускаються взимку, розпорядженням директора, при низькій температурі:
- светр
- чобітки
Зміни, які допускаються влітку при високій температурі:
- сорочка з коротким рукавом (не футболка) без жакета
- літні відкриті туфлі
  Чергові по школі учні носять бейдж.
  Учням для уроків фізкультури мати спеціальне змінне взуття та форму. Одяг для занять фізичною культурою: спортивний костюм, футболка певного кольору, спортивні труси або шорти, кросівки, змінні шкарпетки, стрічка або заколка для довгого волосся.
Зміни, які бажані при високій температурі повітря:
- без спортивного костюма
Доповнення при заняттях взимку на свіжому повітрі:
- спортивна шапочка
- куртка або додатковий спортивний костюм
- рукавички
Речі, які бажано знімати на заняттях фізичною культурою: кільця, ланцюжки, сережки.
                          Вбрання для дискотеки: 

Будь-який комплект, що не виходить за межі етичних норм та здорового глузду. Примітки:
1) Дівчатам не дозволяється:
- фарбувати волосся, мати довгі нігті або вкривати їх лаком контрастного кольору;
- використовувати надмірні дорогоцінності (крім пари невеликих сережок, невеликого ланцюжка, одної вузької каблучки);
- накладати яскравий макіяж на обличчя.
2) Хлопцям не дозволяється:
- мати неохайне довге волосся або фарбувати його;
- використовувати будь-які прикраси (кільця, сережки тощо), крім невеликого ланцюжка.
3) Заборонено використовувати на території школи значки політичних партій та релігійних конфесій.
4) Заборонено користуватися мобільним телефоном з 900до 1500.
  Усі учні школи своєчасно приходять на заняття, не пізніше ніж за 5 хвилин до початку уроків. Не допускаються пропуски без поважних причин. Батьки повинні оперативно (телефоном, заявою або особисто) інформувати школу про причини відсутності учня. Усі пропуски занять повинні бути підтверджені медичними довідками (пропуск не більше ніж трьох навчальних днів може бути письмово підтверджений батьками). За відсутності учня більше 3-ох днів він допускається до уроків за наявності медичної довідки або розпорядженням директора на підставі письмової заяви батьків. Хворі учні відпускаються додому за рекомендацією медпрацівника та з дозволу чергового адміністратора (батьки попереджаються в телефонному режимі). Учні можуть бути зняті із занять лише за письмовим розпорядженням адміністрації.
     Під час навчальних занять усі учні знаходяться в приміщенні школи, відпускаються лише з дозволу класного керівника.
     Верхній одяг зберігається в гардеробній. Не допускається носити до школи зайві речі. За збереження речей, які не мають відношення до навчального процесу (в т. ч. мобільних телефонів), адміністрація відповідальності не несе й розшуком не займається.
     Вживання нецензурних виразів є грубим порушенням дисципліни. Ввічливість, стриманість, доброзичливість є нормою поведінки школяра. Крадіжки особистого або шкільного майна не сумісні зі статусом учня. Школярі повинні дотримуватись гарних манер по дорозі до школи та по дорозі додому. Не можливе будь-яке приниження товаришів, фізичний або психологічний тиск на них.
    Учні відповідають за книжки, отримані в бібліотеці, та обладнання, яке використовується на уроках. Втрата або псування майна школи з боку учнів компенсуються їх батьками.Непокора вчителям, адміністрації школи, необгрунтована відмова відповідати на уроці, заповнювати щоденник або надати його вчителю для виставлення оцінки є грубим порушенням шкільного етикету.
     Учні повинні своєчасно виконувати домашні завдання. Пропуски уроків з будь-яких причин не є підставою для невиконання завдань (виключення - один навчальний день після тривалої хвороби, перебування у лікарні).
     Не дозволяється паління в приміщенні та на території школи. Будь-які напої із вмістом алкоголю заборонені для вживання в навчальному закладі.
    Адміністрація школи залишає за собою право при недотриманні «Правил життя в школі» накладання стягнень аж до виключення зі школи.

  Порушення учнем або батьками вищезазначених правил передбачає таке:
1. Усне зауваження співробітника школи.
2. Письмове повідомлення вчителем, класним керівником у щоденнику або телефонна розмова з батьками щодо поведінки, ставлення до навчання, якості виконання домашніх завдань.
3. Написання учнем пояснювальної записки на ім'я директора для прийняття адміністративного рішення та залучення матеріалів до особової справи учня.
4. Письмове повідомлення директора батькам учня про порушення та вжиті заходи.
5. Винесення догани учневі в наказі по школі.
6. Призначення учню додаткового чергування по класу, школі.
7. Залучення учня, батьків до відновлення зіпсованого майна класу, школи.
8. Тимчасове вилучення у школярів мобільних телефонів, інших електронних приладів, які вони використовують під час уроків, з подальшою передачею батькам учнів.
9. Зниження поведінки за підсумками семестру, року.
10. Непредставления учня на золоту (срібну) медаль, свідоцтво з відзнакою, похвальну грамоту, похвальний лист.
11. Виклик батьків до школи на співбесіду з класним керівником, заступником директора, директором.
12. Не допускання учня до уроків на підставі: вирішення питання з батьками про причини його відсутності на уроках; первинний медичний огляд для допуску до контактів з іншими учнями; приведення учня до належного зовнішнього вигляду; розслідування грубого порушення дисципліни.
13. Розгляд порушень на засіданні педагогічної ради. Батьківського комітету школи, Ради школи.
14. Встановлення директорського контролю за учнем з оформленням випробувального строку.
15. Рекомендація продовжити навчання в іншому закладі.

способи

Способи заучування віршів

Спосіб №1

Щоб малюк легко і добре запам'ятовував риму потрібно обов'язково знайомити його з «мелодією» вірші і почати варто, як можна раніше. Кроха ще лежить в колясці, а ви вже декламуєте йому ритмічні «Йде бичок хитається», «Наша Таня голосно плаче». Коли чадо підросте, цей перший, закладений в підсвідомості досвід, полегшить йому і свідомий підхід до процесу заучування. І пам'ятайте, що найбільш сприятливим віком для заучування віршів є 4-5 років. Саме в цей віковий відрізок починає особливо швидко розвиватися пам'ять малюка. І якщо до чотирьох років ми не ставимо перед дитиною завдання запам'ятати твір, а просто «начитує» їх кількість - що запам'ятає, то запам'ятає, то після чотирьох років ми вже цілеспрямовано вчимо малюка запам'ятовувати текст напам'ять. Причому вчити потрібно якомога більше - це найкращий спосіб сформувати необхідний для навчання обсяг пам'яті.

Спосіб №2

Для того щоб вірш легко навчалося, воно повинно за змістом відповідати віку і темпераменту дитини. Не треба змушувати чотирирічну дитину заучувати на потіху гостей уривки з «Онєгіна». Найкраще вчити дитячу класику Михалкова, Барто, Чуковського.
Пустунам краще пропонувати для запам'ятовування вірші ритмічні, веселі, діткам спокійним - розмірені, плавні. Звичайно, в школі з їх темпераментом ніхто рахуватися не буде, але поки ми тільки вчимося вчити вірші, краще вчинити саме так. Дитині головне зрозуміти техніку запам'ятовування, а це легше робити на тому матеріалі, який «серцю ближче». І ще - вчити вірш не можна просто так. Це обов'язково має бути подарунком для кого-то: мами, бабусі чи, наприклад, до приходу Діда Мороза. Тільки в сім-вісім років ми потихеньку будемо націлювати дитини на те, що знати вірші напам'ять потрібно і для себе.

Спосіб №3

Заучувати вірш слід емоційно і з виразом, - така дитяча природа! В іншому випадку, воно буде позбавлене для дитини сенсу. До речі, деякі вихователі в дитячих садках привчають дітей до невиразною манері читання віршів. Дітлахів в групі багато, і колективне заучування мимоволі перетворюється на монотонне «Та-та, та-та, та-та, та-та ...» Це неправильно! Вчити вірш краще індивідуально, так що пам'ятайте про це і тримаєте ситуацію під контролем. Малюк, не перейнялися красою віршованій літературної форми в дитинстві, ставши дорослим, навряд чи буде часто звертатися до поезії.

Спосіб №4

Перш, ніж почати заучування, дорослий, який буде вчити вірш з дитиною повинен сам прочитати його з виразом. Ще краще, якщо дорослий буде знати його напам'ять. Потім слід обов'язково знайти в тексті незнайомі або незрозумілі малюкові слова і пояснити їх. Коли всі слова будуть роз'яснені, вірш потрібно прочитати ще раз, повільно, розставляючи смислові акценти. Після повторного прочитання розкажіть дитині, хто написав таке чудове твір, про те, як і коли воно написано цей вірш. Такий підхід привчає маленької людини до культури заучування і полегшує сприйняття поезії. Після покажіть дитині ілюстрації, які намалював художник, натхненний красою вірша, а поки чадо буде їх розглядати, прочитайте вірш ще раз. Таким чином, у малюка формується образ твору. І тільки після такої попередньої роботи приступайте безпосередньо до заучування.

Спосіб №5

Ми знаємо, що одним з нас краще запам'ятовуються вірші на слух, іншим обов'язково потрібно кілька разів прочитати їх самим, третім необхідно ходити по кімнаті в ритм вірша, а четвертим - навпаки потрібна абсолютна нерухомість. Ці особливості притаманні не тільки дорослим, а й малечі. Існують різні методи заучування віршів, які орієнтуються на ці відмінності. Спробуйте по черзі кожен з них, і ви побачите, як вашій дитині легше запам'ятовувати вірші. Заодно ви зможете зробити висновок про те, який вид пам'яті у малюка є провідним.
Можливо, ви будете користуватися кількома методами або поєднувати один з іншим. Головне - результат: легкий і приносить радість від спілкування з поезією процес заучування віршів.

Спосіб №6

І ще одна загальна порада для всіх. Намалюйте з дитиною кожне вивчений вірш. Своєрідну власну ілюстрацію до нього. Підпишіть назву та автора. Складайте ці малюнки в окрему папку. Періодично діставайте, розглядайте разом з близькими, згадуйте і читайте напам'ять раніше вивчені вірші. Це чудовий спосіб і підтримувати обсяг пам'яті і літературний поетичний багаж малюка.