Практична робота №3

  • Друк

Практичне заняття № 3
Тема: Пісенний край завзяття і труда, або про що і про кого розповідає історія рідного краю;
Вчитель історії: Кіфірюк С.Д.
Мета: поглибити знання учнів про історію рідного краю використовуючи різноманітні форми самостійної роботи та роботи в парах і групах;
Продовжити формування знання, навички та уміння самостійної роботи з історичними джерелами; вдосконалювати вміння розповідати про історичні пам'ятки, формувати комунікативну компетентність.

Виховувати інтерес та шанобливе ставлення до історії рідного краю, колективізм, уміння працювати в команді узгоджуючи свої дії з іншими підпорядковуючи їх спільній меті.
Тип уроку: комбінований
Форма уроку: практичне заняття
Міжпредметні зв'язки: українознавство, географія.
Методи навчання: частково-пошуковий метод колективної творчості, словесний, наочний, репродуктивний, пояснювальний-ілюстративний.
Прийоми навчання: самостійна робота з підручником, аналіз презентації, історичні пазли, «Поміняй сусіда», історичний ланцюжок, інтелектуальна розминка, «Вірю - не вірю», «Хронологічна хвилинка»
Навчально-методичне забезпечення:
• Герб та прапор Чернівецької області, Глибоцького району та с. Турятка
• Карта Чернівецької області
• Кросворд «Турятка»
• Картки для роботи в малих групах
• Пазли « Герби Чернівецької області»
Епіграф уроку:
«Не забувайте, що знаєте. А чого не знаєте, того научайтесь»
Володимир Мономах

Структура уроку:
I. Організаційний момент
II. Актуалізація та корекція опорних знань
- Історичний аукціон. (співвіднести дані на дошці використовуючи )
- «Вірю – не вірю»
1. Володимир Великий це гетьман України?
2. Хронологія це наука що вивчає історичний час
3. Автором «Повісті минулих літ є Нестор Літописець?
4. Місто Київ заснували в V ст.?
5. Приміщення, де зберігаються старі документи називаються – бібліотеки?
6. Археологія – це наука, що вивчає герби?
7. Наш край називається Буковина?
8. Дмитро Вишневецький це гетьман, що заснував першу Запорізьку Січ?
9. Слов'янських правителів називали здавна князями.
10. Наука історія вивчає минуле людей?
11. Засновником міста Києва був князь Ярослав Мудрий.
12. Національно-визвольну війну очолив Богдан Хмельницький?
III. Повідомлення теми, мети, завдань уроку та мотивація навчання.
- підручник (ст.159)
 тема, мета, краєзнавство;
 Чого діти навчаться?
Роздатковий матеріал
- пазли;
- хронологічні задачі;
- картка-оцінювання;
IV. Хід уроку.
1. Робота в групах
І група «Екскурсоводи»
 Учні розповідають про цікаві місця свого рідного села, згадують розповіді старожилів;
 Проводять заочну екскурсію «Цікавинки мого села»;
 Знайомлять з походженням назви села Турятка;
ІІ група «Скульптори»
 Розповідають про історичні пам'ятки рідного краю;
 Проводять заочну екскурсію м. Чернівці та Глибоцьким районом;
 Знайомлять з походженням назв окремих населених пунктів.
ІІІ група «Музеєзнавці»
 Розповідають про відомі музеї Буковини;
 Проводять заочну екскурсію по шкільному музею;
 Знайомлять з назвами різноманітних побутових речей.
( вчитель оцінює роботу в групах та допомагає учням перенести оцінки до картки)
2. «Фізкультхвилинка»
3. «Хронологічна п'ятихвилинка»
- Учні в парах розв'язують хронологічні задачі на основі місцевого матеріалу. Наприклад: «Скільки років існує наше село?» або «На скільки місто Чернівці виникло раніше від села Турятка?» Самоперевірка та робота біля дошки.
4. «Поміняй сусіда» за грою «Історичні пазли»
!Пригадайте!

- Хронологія
- Геральдика
- Археологія
- Топоніміка
- Нумізматика
- Краєзнавство

(вчитель оцінює роботу в парах та допомагає виставити в оціночних картках)
5. Кросворд «Моє село»
- Учні самостійно заповнюють кросворд з ключовим словом «Турятка»
(завдання готує вчитель або кожна група, як випереджувальне завдання)
V. Узагальнення і підсумок уроку.
«Мікрофон» Учні за сторінкою 161 читають питання і дають відповіді :
1. Чи цікаво було працювати на уроці?
2. Що найбільше сподобалось?
3. Про що б хотіли дізнатися докладніше?
4. Оцініть свою роботу згідно карточки, підведіть підсумки
(вчитель підводить підсумок уроку)
VI. Домашнє завдання
1. Скласти кросворд використовуючи як ключове слово «Буковина»
2. Підготуватися до гри «Історична абетка», стр. 161.