trud nav

  • Друк

Трудове навчання. Проводить вчитель - методист Гімчинський В.Г.

                5 кл. Модуль «Ажурне випилювання лобзиком»
        Урок № 6. Тема: « Виконання заготовок для випилювання»
Цілі:
освітня: закріпити вміння вибирати заготовки й готувати поверхню фанери до нанесення візерунка;
виховна: формувати культуру роботи з технологічним обладнанням;
розвивальна: розвивати вміння працювати за вказівками вчителя.
Ключові поняття: шліфування , шліфувальна шкурка , рашпіль , напилок.
Обладнання: шліфувальні матеріали різної зернистості, олівці.
Об'єкт практичної діяльності: Фанера для випилювання лобзиком.
Тип уроку:застосування знань , умінь та навичок.

Очікувані результати:
1. Уміння дотримувати правил безпечної роботи в процесі підготовки фанери до випилювання.
2. Уміння характеризувати :
- призначення лобзика
- будову лобзика
3. Уміння організувати своє робоче місце.                                            4. Уміння виконувати шліфування заготовки із фанери.

 

Хід уроку.
І Організаційна частина (5хв.)
1. Відмічання присутніх та перевірка спецодягу.
2. Призначення чергових.

ІІ Актуалізація опорних знань учнів.
Роздати частині учнів тестові завдання.

Фронтальна бесіда.
1. Із чого виготовляють фанеру ?
2. Які є види фанери?
3. Чим відрізняється будова деревини від будови фанери?
4. Розказати про будову лобзика.

ІІІ Поточний інструктаж (5 хв.)
Для нанесення візерунка слід вибрати якісну фанеру з чистою поверхнею. Часто поверхня буває забрудненою . бруд необхідно прибрати за допомогою наждачного паперу. Шліфують фанеру вздовж волокон шпону. Завдяки цьому на поверхні фанери не утворюються подряпини.
На краях фанера може лущитися , тому ці ділянки слід обвести олівцем , щоб не наносити візерунок на них і не випилювати.

ІV. Практична робота.(30 хв.)
Практичне завдання 1.Визначення дефектів фанери.
Узяти заготовку з фанери й визначити непридатні для випилювання ділянки. Обвести їх олівцем.

Практичне завдання 2. Підготовка поверхні фанери шляхом шліфування.
Способом шліфування підготувати фанеру до нанесення рисунка.

V. Підсумок уроку. (5хв.)

- Перевірка результатів виконання практичних завдань.
- Рефлексія із застосуванням інтерактивної методики «Мікрофон»
- Які завдання ми перед собою ставили ? Чи виконали їх ?
- Який інструмент використовується для виконання технологічної операції обпилювання ?
- Як називається матеріал , який використовується для шліфування ?
- Що сподобалось чи не сподобалось на уроці ?
- Чи все заплановане вдалось зробити ?
- Чи взяли з цього уроку щось корисне для себе ?

Домашнє завдання:
Підшукати зразки виробів для випилювання.

Розв'язати кросворд:

По горизонталі :
1 Ріжуча частина пилочки .
4. Найпоширеніший спосіб обробки деревини.
5. Склеєні листи шпону.
6 Корпус лобзика.
7. Інструмент для пиляння деревини.
По вертикалі :
2. Деревина, з якої найчастіше виготовляють шпон.
3. Деталь затискного пристрою лобзика.
4. Деревянна, або пластмасова деталь лобзика.

Тестові завдання.
1. Що таке лобзик ?
О А Пристосування для пиляння матеріалу по кривих лініях;
О Б Вид пилки для поділу заготовок на частини;
О В Пристосування для закріплення заготовок із фанери;

2. Із яких основних частин складений лобзик ?
О А Рамка, ніжка , затискний гвинт;
О Б Каркас, ручка , натяжний гвинт;
О В Рамка, ручка, верхній і нижній затискний гвинт.

3. Яке пристосування застосовують під час випилювання лобзиком ?
О А Стусло;
О Б Столик для випилювання;
О В Рейсмус;
О Г Ексцентриковий затиск.

4. Який інструмент застосовують для зачистки виробів , випиляних лобзиком?
О А Надфіль;
О Б Рашпіль;
О В Напилок;
О Г Єрунок.

5. Як нахилені зуби пилки лобзика ?
О А Від ручки;
О Б Не мають нахилу;
О В До ручки.