Відвідувачі
107
Статті
1091
Перегляди статей
354522

математика 5

Урок: 1
Дата: 19.02.2014р.
Клас: 5
Предме: математика
Учитель: Гушу Марія Степанівна
Тема уроку: Додавання і віднімання десяткових дробів
Мета: Ознайомити учнів з поняттям додавання і віднімання десяткових дробів, формувати навичок обчислень за допомогою дій додавання і віднімання десяткових дробів на основі використання законів додавання і віднімання;
розвивати пам'ять мислення, математичні здібності; обчислювальні навички; виховувати культуру математичних записів та мови, інтерес до предмета, увагу.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: підручник 5 клас, мікрофон, таблиці.

Хід уроку.
I. Перевірка домашнього завдання.
1. Домашнє завдання № 1445 – фронтальна
2. математичний диктант.
а) Порівняти: 76,03 і 76,71
6,25 км і 6025 м
б) Округлити до розряду
І в. десятих ІІ в. сотих
9,782
в) До якого розряду округлили
І в. 6,352 ≈ 6,35 ІІ в. 6,352 ≈ 6,4
г) Знайти помилку допущену при округлені
І в. 15,54 ≈ 15 ІІ в. 45,832 ≈ 45,9
д) Які цифри можна вставити замість *, щоб округлення було правильним
І в. 8,5 * ≈ 8,6 ІІ в. 25,15 * ≈ 25,15
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Питання:
1. Який дріб називається десятковим?
2. Назвати розряди десяткового дробу, що стоять праворуч від коми
3. У скільки разів відрізняються сусідні розряди в десятковому дробу?
4. Чи зміниться виличина десяткового дробу, якщо приписати до нього праворуч один або кілька нулів?
5. Як додати звичайні дроби з однаковими знаменниками?
Усні вправи:
1. Скільки десяткових знаків, має кожний із дробів:
0,123; 13,24; 10,02753
В якому розряді кожного із дробів стоїть цифра 1? цифра 3?
2. Як називаються ці закони додавання?
a+b=b+a
a+(b+c)=(a+b)+c
3. Обчислити:   ;    ;     ;
4. Записати звичайним дробом числа 0,56; 0,075;
5. Розв'язати рівняння
6. Оголошення теми і мети уроку

Отже
3,167 + 8,254 = ? Учні розв'язують колективно
7,1 + 8,765 = ?

Робота з підручником ст. 269
Звернути увагу!
Опорна схема

Так само виконується віднімання
7,538 - 5,421 = ? біля дошки
6,3 - 5,117 = ?
III. Закріплення вивченого матеріалу.
Вправи: 1231 коментування біля дошки
1244
Виконати зручним способом
а) 5,7 + 14,6 + 2,3; в) 5,9 –(2,9 + 2,4)
б) 8 + 12,56 + 2; г) 21,7 – (18,7 – 15,6)
Фізкультхвилинка
Вийшли всі із-за парт, вклонились,
Похитались, погойдались, зупинились.
Сіли, встали, сіли встали.
Потім дружно пострибали
Й на місця всі посідали.
Задача 1237 – робота в парах (групах)
IV. Підсумок уроку.
Питання (на ст. 10)
V. Домашнє завдання опрацювати § 30
Повторити § 33, 29, 28
Виконати вправи 1232 (1-3)
1245 (1-3)
Скласти казку