Відвідувачі
101
Статті
1089
Перегляди статей
350081

урок 4-Б класу

 Урок 4-Б клас вчитель Дуткович О.Г.

 Тема: Множення багатоцифрового числа на одноцифрове.  

             Повторення вивченого матеріалу.

Завдання: повторити  та узагальнити  вивчений  матеріал  з теми 

             «Множення багатоцифрового числа на одноцифрове»;

Мета:  продовжувати формувати вміння розв’язувати задачі;  

             обчислювальні навички;

             розвивати увагу, мислення, математичне мовлення;

             формувати комунікативні,  інформаційні  компетенції  та

             компетенції саморозвитку й самоосвіти особистості;

             виховувати колективізм, дружні стосунки між учнями.

Обладнання: запис на дошці, годинники з буквами, картки з

             завданнями для учасників конкурсів, підручники,  призи для

             переможців.

План уроку

  1. Організаційний момент – 1 хвилина
  2. Вступне слово вчителя – 1 хвилина.
  3. І конкурс. Розминка – 7 хвилин.
  4. ІІ конкурс. Кращий математик – 5 хвилин.
  5. ІІІ конкурс. Зупинка «Задачі» – 7 хвилин.
  6. Фізкультхвилинка – 3 хвилини.
  7. ІV конкурс. Конкурс капітанів – 5 хвилин.
  8. V конкурс. Естафета команд – 6 хвилин.
  9. Підсумки КВК. Нагорода переможців – 2 хвилини.
    1. Домашнє завдання – 2 хвилини.

 

Хід уроку – КВК

  1. Організаційний момент

Проголошується девіз уроку: «На шляху поспішай, але з відповіддю не помились».

Діяльність вчителя: поділяє клас на дві команди.

Діяльність учнів:  команди  обирають  собі капітана і добирають  назву команди.

  1. Вступне слово вчителя

Сьогодні у нас буде незвичайний урок – урок КВК. Ви будете змагатися і показувати свої знання з теми «Множення багатоцифрового числа на одноцифрове». Також пригадаємо, які задачі ми навчилися розв’язувати, подивимось як.  Допомагайте один одному і не підводьте свою команду. Бажаю вам успіхів.

  1. І конкурс. Розминка

Діяльність вчителя:  Зачитує завдання конкурсу.

Діяльність учнів:  Представники команд працюють біля дошки. Всі останні учні самостійно записують відповіді на питання у свої зошити. Взаємоперевірка виконаних завдань.

За кожну правильну відповідь учасник конкурсу  приносить своїй команді  один бал.

Завдання до конкурсу.

  1. Добуток яких двох чисел дорівнює кожному з них?
  2. Збільш число 829 в тисячу разів.
  3. Знайди четверту частину від числа 240.
  4. Частка яких двох чисел дорівнює одному з них? Наведи два приклади.
  5. Задумане число зменшили в чотири рази і отримали 7 тисяч. Яке число задумали?
  6. Яке число менше 2700 у дев’ять разів?
  7. Яке число треба поділити на сто, щоб отримати 769?
  8. Зменш 6000 у десять разів.
  9. Зменш 6000 на десять.

10. Збільш 9157 на сім сотень.

11. У скільки разів 300 менше ніж 1800?

12. Знайди частку чисел 0 і 286.

  1. ІІ конкурс. Кращий математик

Діяльність вчителя:  Роздає представникам команд картки з завданнями конкурсу. Слідкує за правильним їх розв’язанням.

Діяльність учнів:  Представники команд (один учень на кожний приклад) працюють біля дошки, інші – у зошитах.

За кожне правильно виконане завдання команда отримує два бали.

Завдання до конкурсу.

І команда.     

     21245 х 6 =                123231 х 4 =              5 км300 м х 2 =

    4050 + 6008 х 4 + 2742 =

ІІ команда.

    33459 х 7 =                 205030 х 4 =              115 грн. 80 к. х 3 =

    30400 + 2014 х 3 – 2014 =

  1. ІІІ конкурс. Зупинка «Задачі»

Турнір кмітливих

Діяльність вчителя:  По черзі зачитує задачі для команд.

Діяльність учнів:  Групова робота в команді.

За кожну правильно розв’язану  задачу команда отримує два бали

І команда.

Горобчик прокинувся о дев’ятій ранку. Коли він ліг спати, якщо спав всього чотири години?

Один кінь ніс п’ять кілограмів вівса, а другий - п’ять кілограмів пуху. У кого вантаж був важчий?

ІІ команда.

         Якщо із-за огорожі видно шість пар конячих ніг, то скільки коней у дворі?

         Коваль підкував трійку коней, вбиваючи у кожну підкову по два гвіздки. Скільки гвіздків треба ковалю?

Розв’язання  задачі № 130

(Підручник Математика для 4 класу авторів Л. П. Кочина, Н. П. Листопад, стор. 92)

Діяльність вчителя:  По черзі зачитує завдання  для команд.

Діяльність учнів:  Самостійна робота учнів.  Робота в парах – взаємоперевірка виконаного завдання.

За правильно розв’язання задачі кожен учасник приносить своїй команді один бал.

Завдання для І команди:

Дізнатися, скільки стільців виготовили обидві бригади за два дні.

Завдання для ІІ команди:

Дізнатися, на скільки більше стільців виготовила перша бригада, ніж друга за п’ять днів.

  1. Фізкультхвилинка 

Щось повісили носи.

Із-за парт вже вийшли ви.

Вгору добре потяглись,

І навшпиньки піднялись,

Опустились легко вниз

І подув в обличчя бриз.

Як дерева захитало:

Вправо-вліво, вліво-вправо,

Біля парти всі присіли,

Потім встали й полетіли.

Руки в боки узяли,

На всі боки повели.

Руки вниз всі опустили

І за парти тихо сіли.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. ІV конкурс. Конкурс капітанів

Діяльність вчителя:  Роздає капітанам команд картки з завданнями конкурсу.

Діяльність учнів:  Самостійна робота капітанів біля дошки. Учні самостійно розв’язують приклади у зошитах.

За правильно розв’язання  прикладів капітани  приносять своїй команді п’ять  балів. (Кожна правильно виконана дія  - один бал.)

Завдання капітану І команди:  

1576 х 3 + 2030 х 7 =

(10000 – 1943) х 3 =

Завдання капітану ІІ команди: 

5700 х 5 + 4088 =

30000 – 7 х 841=

  1. V конкурс. Естафета команд

Діяльність вчителя:  Знайомить учнів з правилами проведення естафети.

Правила проведення естафети

  1. Розв’язати приклад
  2. Записати відповідь
  3. Знайти відповідну букву на годиннику
  4. Записати букву з відповіддю
  5. Передати крейду іншому гравцеві

Слово вчителя: Ви бачите, що на дошці зображено годинник, на якому замість цифр записані букви, та приклади для команд. Кожній  команді треба розв’язати всі приклади, записані на дошці. Після розв’язання всіх прикладів, кожна команда повинна зібрати  слово «Молодці».

Діяльність учнів:  Розв’язують приклади відповідно правил проведення естафети.

За правильно розв’язаний приклад  кожен учасник приносить своїй команді один бал.

 

Завдання

для І  команди Для  ІІ  команди
324:54=

168 : 28 =

144 : 12 =

96 : 8 =

800 : 80 =

200 : 20 =

126 : 14 =

117 : 13 =

171 : 57 =

186 : 62 =

96 : 12 =

200 : 25 =
98 : 14 = 91 : 13 =

Підсумки КВК. Нагорода переможців 

Діяльність вчителя:  Організовує підрахування балів, які отримали команди. Нагороджує переможців призами. Виставляє оцінки учням за роботу на уроці.

  Діяльність учнів:  Учні І команди підраховують бали ІІ команди і навпаки.

  1. Домашнє завдання

Діяльність вчителя:  Задає домашнє завдання та пояснює  його виконання.

№ 129, № 134 (по два приклади кожному варіанту)                   

Діяльність учнів:  Записують домашнє завдання у щоденники.

 

 

 

 

Додаток

 

Кращий математик

 

І команда.     

     21245 х 6 = 127470                                  123231 х 4 = 492924   

     5 км300 м х 2 =10 км 600 м                   4050 + 6008 х 4 + 2742 = 30824

ІІ команда.

    33459 х 7 = 234213                                   205030 х 4 = 820120            

    115 грн. 80 к. х 3 = 347 грн. 40 к.           30400 + 2014 х 3 – 2014 = 34428

 

 

Розв’язання  задачі № 130

І команда.

1)     (96 + 72) х 2 = 336

ІІ команда.

1)  (96 – 72) х 5 = 120

 

 

Конкурс капітанів     

Завдання капітану І команди:    1576 х 3 + 2030 х 7 = 18938

                                                         (10000 – 1943) х 3 = 24171

Завдання капітану ІІ команди:  5700 х 5 + 4088 = 32588

                                                         30000 – 7 х 841= 24113

 

Естафета команд

Завдання

                                           

для І команди

 324 : 54 = 6

144 : 12 = 12

800 : 80 =10

126 : 14 = 9

171 : 57 = 3

96 : 12 = 8

98 : 14 = 7

для ІІ команди

168 : 28 = 6

96 : 8 = 12

200 : 20 = 10

117 : 13 = 9

186 : 62 = 3

200 : 25 = 8

91 : 13 = 7