Відвідувачі
109
Статті
1093
Перегляди статей
355896

Кіфірюк Софія Георгіївна

Кіфірюк Софія Георгіївна

Дата народження Освіта ВУЗ, який закінчила Спеціальність за дипломом Кваліфікаційна категорія Загальний  стаж стажна  займаній посаді
1 08.12.1961 вища культ.освітнє училище  1984 бібліотекар бібліотекар І категорія 34 10

Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна. Це й методично-інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець.

Бібліотека Турятського НВК забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями зі шкільних предметів, вивчення яких передбачає шкільна програма. Саме тому бібліотека є інформаційним центром як для учнів, так і для вчителів, вихователів, одним із важливих напрямків роботи якої є формування інформаційної культури читачів. Діяльність бібліотекаря Кіфірюк С.Г.  спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

Особлива увага приділяється широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

Отримуючи нову літературу, Софія Георгіївна готує „Інформаційний бюлетень новинок”, „Зустріч з новими книгами”, організовує відкриті перегляди літератури та періодики „Зупинись на хвилинку – подивись на новинки”

На бібліотечно-бібліографічних уроках діти вчаться користуватися книгою і опановували навички спілкування. Проводились бесіди з таких тем: „Виникнення писемності”, „Культура поведінки читача”, „Книги – морська глибина”.

До святкових дат та урочистих подій організовуються виставки, наприклад: „Україна – це наша родина”, „Книга, обпалена війною”, „Я – особистість”.

Один раз на місяць у читальному залі бібліотеки проводились інформаційні дні: діють книжкові виставки, розкладені добірки статей, журналів, газет, а також усе нове і цікаве, що надійшло до бібліотеки, випускається інформаційний бюлетень „Радимо прочитати”.

Інформаційна робота серед педагогічного колективу включає виступи бібліотекаря на педрадах та методичних обєднаннях.

Бібліотека бере активну участь у проведенні предметних тижнів. Готуючись до них, організовуються книжкові виставки, тематичні та бібліографічні огляди літератури, проводились презентації книг тощо.

Бібліотека щорічно бере активну участь у проведенні Всеукраїнської акції „Живи, книго!” У ході акції проводяться рейди-перевірки стану підручників, бесіди, масові заходи, зустрічі з цікавими людьми, презентації книг, бібліотечні уроки.

Велику роботу проводить «Книжкова лікарня», де учні здійснюють разом з активом бібліотеки,  дрібний ремонт книг, дарують їм  „друге життя”.

 

Книжкові виставки „Книга дякує”, „Книга скаржиться” закликають учнів ставитися до книжки, як до друга, наставника, вчителя, допомагають виховувати у них любов і повагу до тих, хто створює духовне багатство.