Українська мова
- Деталі
- Створено: Четвер, 09 лютого 2023, 10:01
- Останнє оновлення: П'ятниця, 24 лютого 2023, 07:25
- Перегляди: 64
Тема: Написання з великої букви кличок тварин. Навчаюся писати клички тварин.
Мета: формувати вміння розрізняти назву тварини та їхні клички, правильно їх писати; удосконалювати вміння поширювати та складати речення; розвивати зв'язне мовлення учнів, увагу, збагачувати словниковий запас слів, розвивати уміння добирати влучні клички тваринам, уміння доповнювати речення; виховувати дбайливе ставлення до тварин, бажання про них піклуватися.
Обладнання: Картки, конверти із завданнями для груп, зашифрований запис, малюнки тварин.
Хід уроку
І. Організація класу.
1. Емоційне налаштування.
- Притуліться долоньками одне до одного. Посміхніться. Нехай тепло сердець передається одне одному, а іскорка добра долетить до кожного із нас.
2. Перевірка домашнього завдання.
3. Актуалізація знань.
-Яку частину мови вивчаємо?
-Які слова відповідають на питання «хто»? Наведіть приклади.
-Які слова відповідають на питання «що»? Наведіть приклади.
4. Вправа «Вилучи зайве».
-Вилучіть із запису імена та прочитайте словосполучення.
СВІОЛЕГЙСЬКІ ТВАІРАРИНИ
5. Каліграфічна хвилинка.
Сс Тт свій ські свійські тва ри ни тварини
-Яких тварин називають свійськими? Як їх ще можна назвати?
- Яких свійських тварин ви знаєте? Запишіть їхні назви.
- Чи є у вас удома свійські тварини? Які саме? Як ви доглядаєте їх?
Корова, курка, вівця, собака, коза, свиня.
- Підкресліть трискладові слова. Визначте наголос у записаних словах.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Ігрова вправа.
Продовжіть речення.
- Коли народжується дитина їй дають …..(ім′я).
- Коли народжується тварина їй дається…. (кличка).
- Повідомлення теми уроку.
Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати вживання великої букви в кличках тварин»
ІІІ. Сприймання та засвоєння нового матеріалу.
1. Робота за підручником (с. 58-59).
Виконання вправи 1. Гра «Прочитай та пригадай»
— Прочитайте уривок з улюбленої казки . Розгляньте ілюстрацію.
— Як називається ця казка? Хто її автор?
— Назвіть героїв цієї казки. Як звали діда?
А бабу? З якої літери написані імена діда, баби та донечки?
2. Гра «Займи своє місце».
До дошки запрошують 6 учнів. Вони отримують картки зі словами: собачка, киця, мишка, Хвінка, Варварка, Сіроманка. За сигналом учителя діти мають обрати та зайняти місце біля записів: «Назви тварин», «Клички тварин». Після перевірки правильності розміщення учнів картки прикріплюють на дошці під відповідним записом.
Назви тварин | Клички тварин |
собачка | Хвінка |
киця | Варварка |
мишка | Сіроманка |
3. Продовження роботи за підручником.
1) Виконання вправи 2.
— Запишіть слова у два стовпчики, як на дошці.
— З якої букви написано назви тварин?
— З якої букви написано клички тварин?
— Який висновок за цими спостереженнями ви можете зробити? (Клички тварин пишемо з великої букви, а їх назви з маленької.)
- 1.Вправа «Мої фантазії»
- Розкажіть про клички своїх хатніх улюбленців та їхні повадки.
- Виконання вправи 25. Робота в парах.
- Прочитайте, замінюючи малюнки словами - назвами тварин та їхніми кличками. Запишіть утворені речення. Поясніть написання слів.
- 2. Взаємоперевірка.
Фізкультхвилинка.
- Якщо почуєте назву тварини – потрібно присісти, якщо кличку - поплескати в долоні.
Учитель називає слова.
- 3.Робота в групах.
Повторення правил роботи в групах.
Завдання на картках.
- Підберіть тваринам клички і з′єднайте їх лініями на картках.
кішка шарик
собака Мурка
корова Сокіл
кінь Зорька
(Перевірка за зразком)
IV. Заключна частина.
1. Бесіда.
— Про що дізналися сьогодні на уроці?
— Як пишуться назви тварин?
- Як пишуться клички тварин?
2. Рефлексія.
- Виберіть собі той смайлик, який відповідає вашому настрою на кінець уроку.(у кожного учня на парті лежать смайлики. Учні повинні обрати той смайлик, який відповідає їхньому настрою в кінці уроку).
3. Домашнє завдання.
С. 58, запам'ятати правило; с. 59, впр. 26