Відвідувачі
109
Статті
1093
Перегляди статей
355773

множення дробів

Тема: Множення десяткових дробів.

   Мета уроку:

- узагальнити й систематизувати знання, вміння і навички учнів;

- розвивати вміння аналізувати, робити висновки, розвивати увагу, пам'ять, привчати учнів працювати творчо і самостійно; формувати здоровозберігаючі навички учнів;

- виховувати інтерес до математики, культури математичної мови, упевненість у свої сили.


   Тип уроку:узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

   Обладнання: слайди, плакати з висловленнями, різнокольорові геометричні фігури для кожного учня.

Хід уроку:

   І. Вступ: (слайд 1)

       Доброго дня кажу всім! Будемо знайомі: мене звати Марія  Степанівна, вчитель математики, а діти – учні 5-Б класу. Діти, прошу вас повернутися до гостей і ознайомитися: рухами голови напишіть своє прізвище та ім’я. (За цей час покращується кровообіг). Дякую всім, сідайте.

     Математику любили і поважали завжди. Свідчення цього є висловлення видатних людей про неї. Ви на сьогодні мали завдання спробувати знайти декілька з висловлювань. Надаю вам слово:

 

     (Слайд 2)   

(Слайд 3)  

(Слайд 4)  

     (Слайд 5)

Повідомлення теми:

       Учитель: (слайд 6) Я згідна з цими словами, тому сьогодні ми проведемо узагальнюючий урок з теми «Множення десяткових дробів». Відкривайте ваші зошити, напишіть число, класна робота.

     (Слайд 7)        Хочу зауважити, що в нашій роботі допоможе вислів Хіксона «Якщо відразу немає успіху, то спробуйте ще і ще». Це повинно Вас застерегти від можливого розчарування та невдач. Нехай ці слова будуть епіграфом нашого уроку. А якщо розкласти слово УРОК по літерам, то отримуємо:

     (Слайд 8)          Сподіваюсь, що сьогодні на уроці на вас чекає і успіх, і радість. Ви зможете продемонструвати свою обдарованість і кмітливість. Тож будьте уважними, думайте, запитуйте, пропонуйте, оскільки нам разом з вами йти шляхом до істини. Сьогодні нам допоможуть здійснити мету уроку наступні дві таблички:


(Слайд 9)                                                    


                       Повинні знати                              

-         як називаються числа

     при множенні;                                

-         як називається результат

     множення;

-         правило множення

     десяткових дробів;

-   правило множення на

     10, 100, 1000, …

-   правило множення на

     0,1; 0,01; 0,001; …

-   властивості множення

           Повинні вміти

-         помножити десяткові дроби;

-         помножити числа на 10, 100, 1000 усно;

             -   помножити числа на              

                   0,1; 0,01; 0,001; …;

             -   застосувати

                   властивості

                  множення при

                 обчисленні

                   значень виразів                    

                 найзручнішим

                   способом.


   ІІІ. Актуалізація опорних знань

       А для того, щоб знати, нам потрібно повторити. Давайте повторимо матеріал у вигляді гри, яка називається «Троє мудреців». Хто хоче брати участь? (По черзі відповідають на запитання).

(Слайд 10)   1. Як називаються числа при множенні?

                     2. Як перемножити два десяткові дроби?

                     3. Яке правило множення на 10, 100, 1000, …?

                     4. Яке правило множення на 0,1; 0,01; …?

                     5. Які закони чи властивості справедливі для множення

                               десяткових дробів?

                     6. Чим можна замінити множення одного числа на 0,5 (:2)?

                     7. Чим можна замінити множення одного числа на 0,25 (:4)?

                     8. Чим можна замінити множення одного числа на 0,125 (:8)?

                    9. Чим можна замінити множення одного числа на 0,2 (:5)

     ІV. Узагальнення вмінь та навичок

 

       Щоб підтвердити ці знання, пропоную розминку «Мозковий штурм», тобто усно розв’язуємо і пишемо тільки результати:

     (Слайд11)Обчисліть:

                              1) 0,3 • 0,8 =

                             2) 0,04 • 0,5 =

                             3) 0,125 • 8 =

                               4) 15 • 0,2 =

                             5) 3,14 • 100 =

                                            6) 10 • 0,09 =


(Слайд 12) (Взаємоперевірка) – перед кожною правильною відповіддю сусід   ставить +.      З усними вправами впорались. А тепер пропоную гру «Дивись, не помились!» Це буде індивідуальна самостійна робота на 5 хвилин. Для того, щоб успішно працювали проведемо гімнастику ваших очей.

 

 

     (Слайд 18) (на 1 хвилину)

                        самостійна робота № 547 (ст.89) Збірник. Мерзляк А.Г.

     (Слайд 19) (Самоперевірка) – перед кожною правильною відповіддю сусід ставить +

     Далі пропоную естафету «П’ять кроків до успіху». Щоб досягти успіху треба пройти всі п’ять кроків. І так, перший крок:

(Слайд 20)   1. Спростіть вираз і знайдіть його значення:

                             0,25 • 0,4 у, якщо х = 1,2; у = 0,3

                           2. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом:

                             7,54 • 3,24 – 7,54 • 3,14

                         3. Розв’яжіть рівняння:

                             у : 1,2 = 10,2

                        4. На яке число треба помножити число 7,08, щоб отримати 7080?

                         5. Замість зірочок поставте цифри так, щоб множення було

                               виконано правильно:

* * *

   * 2

                                                                     +     * 0 8

                                                                           * 6 *    

                                                                            * 1 2 *

       І щоб наш урок дійсно став цікавим, пропоную вам відгадати кросворд:

(Слайд 21)(Кросворд)

     V. Підсумок

       Наш урок завершується. Підведемо підсумок уроку. Чи досягли ми очікуваних результатів. Пропоную підняти одну з фігур. Якщо досягли мети уроку - □ жовту, якщо частково - ○ зелену, якщо ні - ∆ червону.

       А я нагадую вам, що ви повинні знати і вміти після сьогоднішнього уроку.

  

(Слайд 22)


                       Повинні знати                              

- як називаються числа

     при множенні;                                

- як називається результат

     множення;

- правило множення

     десяткових дробів;

-   правило множення на

     10, 100, 1000, …

-   правило множення на

0,1; 0,01; 0,001; …

Повинні Вміти

- помножити десяткові дроби;

- помножити числа на 10, 100, 1000 усно;

- помножити числа на 0,1; 0,01; 0,001; - застосувати властивості множення при   обчисленні значень виразів найзручнішим способом.


     -   властивості множення

  

   Тепер оцінемо ваш емоційний стан на уроці. Якщо було «комфортно» - підніміть - □, «звичайно» - ○, «сковано, напружено» - ∆.

     Я всім дуже дякую за урок.

   VI. Оцінювання учнів.

   VII. Домашнє завдання:

     (Слайд 23)

                   Домашня робота: № 429 (18,19,20); 431 (4,5); 432 (6,8) ст.70

                         (збірник Мерзляк А.Г.)

       Урок завершено. Дякую за співпрацю.